Srđan Ajvaz: Predstoje velika natjecanja, nadam se da …

14

Srđan Ajvaz član mostarske Neretve iako je tek dvije godine u ovom sportu okitio se brojnim priznanjima i nagradama, a možemo slobodno napisati da nema natjecanja sa kojega se Srđan vrati bez medalje. Brojna priznanja koja je Srđan osvojio su i razlog našeg razgovora sa ovim mladim judistom.

1

– Možete li čitateljima našega portala reći nešto ukratko o sebi?
Zovem se Srđan Ajvaz i imam 13 godina. Učenik sam sedmog razreda osnovne škole “Petra Bakule” u Mostaru.

– Kada ste se počeli baviti judo sportom?
Judom sam se počeo baviti prije dvije godine, odnosno sa 11 godina.

– Možete li nešto pobliže reći o vašim uspjesima na BiH judo borilištima?
Dva puta sam bio republički prvak Herceg Bosne, a ove godine sam osvojio treće mjesto na državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine.

2

– Možete li nešto više reći o vašim rezultatima na međunarodnim judo borilištima ukoliko ih imate?
Bilo ih je mnogo, a samo u 2014 godini sam osvojio 14 medalja, od toga 7 zlatnih, 3 srebrene i 4 brončane. Najradije se sjećam dva najača turnira u regiji “Mimoza Open 2014” u Igalu i “Kup Jadrana 2014” u Splitu na kojemima sam također u prejakoj konkurenciji osvojio prva mjesta.

– Možete li izdvojiti nekoga tko Vam je pomogao u dosadašnjoj karijeri?
Za sve moje uspjehe najveću potporu mi je pružao moj trener Majo Ćeško koji je ujedno i moj uzor.

– Kakvi su Vam budući planovi što se tiče juda?
Predstoje nam velika međunarodna natjecanja u Podgorici, Prijedoru, Vršcu pa se ozbiljno pripremam. Također u budućnosti se mislim intenzivno baviti ovim sportom i pokušati ostvariti što bolji rezultat, a nadam se da rezultati neće izostati.

– Kakav je Srđan izvan borilišta?
Ja sam običan dječak koji voli prirodu, putovanja, a posebice druženja sa prijateljima. Ovom prilikom bi se zahvalio svim mojim prijateljima sa treninga od kojih uvijek imam pomoć i podršku kad su u pitanju pripreme.