Mostarska Neretva osvojila 20 sjajnih medalja i ekipno 5 mjesto

smanjena

U subotu je održan Međunarodni judo turnir Kup Berkovića 2021. na kojem je učešće uzelo oko 42 judo kluba iz cijele Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Nastupilo je 500 natjecatelja, a Judo klub Neretva iz Mostara imao je oko 30 svojih natjecatelja. Polovica članova Neretve bili su po prvi put u životu na natjecanju i ovo je ujedno bio njihov prvi nastup na kojem su pokazali veliku hrabrost. Mostarska Neretva ukupno je osvojila 20 sjajnih odličja od čega 1 zlatnu, 12 srebrenih i 7 brončanih medalja. “Moramo istaći kako su nam medalje ovaj put ostale u sjenci, jer prijateljstvo, navijanje, podrška i sloga koja je vladala među našim članovima na natjecanju je zasjenila sve medalje”, stoji u priopćenju kluba.

gfdyfgh

Zlatnu medalju osvojio je:

• Adnan Demirović do 90 kg (U18)

Srebrene medalje osvojili su:

• Gabrijela Previšić do 38 kg (U11)

• Vlado Glavaš do 42 kg (U11)

• Nikola Dragović (U9)

• Adi Šljivić do 46 kg (U11)

• Enisa Seferović (U11)

• Lana Čarapina do 44 kg (U15)

• Lana Čarapina do 44 kg (U18)

• Korina Džidić do 57 kg (U15)

• Ajdina Aličić do 63 kg (U15)

• Rino Vrljić do 55 kg (U18)

• Sergej Jarendić preko 90 kg (U18)

• Josip Previšić do 81 kg (U18)

Brončane medalje osvojili su:

• Ivano Čarapina do (U11)

• Tajra Kaladžić do 34 kg (U11)

• Elvira Seferović do 52 kg (U15)

• Ana Adžović do 48 kg (U15)

• Korina Džidić do 57 kg (U18)

• Rino Vrljić do 55 kg (U15)

• Mak Hadžić do 81 kg (U18)

jbhvvkhv

Na korak do medalje ovoga puta ostali su: Josip Ćavar, Enes Seferović, Jelena Ćeško, Dani Hadžić, Roko Čuljak, Luka Glavaš, Đulijano Osmanović, Pavle Bošnjak, Kemal Mrnđić, Sevdijan Ajvazi, Đenita Osmanović, Nejla Rešidović i Dragan-Paol Senkić.

Mostarska Neretve u ukupnom plasmanu, od ukupno 30 klubova dijeli 4 mjesto sa JK Famos iz I. Sarajeva. Sa istim brojem bodova u uzrastu kadeta Neretva zauzela je ekipno drugo mjesto, dok je u uzrastu dječaka i djevojčica do 11 godina i u uzrastu dječaka i djevojčica do 15 godina zauzela ekipno 1 mjesto. Jaka i zdrava konkurencija nam je uvijek potrebna da sagledamo naše nedostatke, da poboljšamo neke tehnike, jer snage i kondicije nam nije manjkalo. Pokazali smo da smo među najboljima i uz sve nedostatke koje imamo, potrudili smo se i pokazali svima da smo i sami konkurencija pored koje se ne može lagano proći. Bravo za sve naše članove i čestitke za primjereno i sportsko ponašanje svim našim natjecateljima.