Božićni turnir u Splitu-Sjajan uspjeh JK Neretva u 2022.g.

thumbnail_20221210_163619

Galebice i galebovi mostarske Neretve odradili su svoj posljednji turnir u 2022.godine te još jednom popunili kolekciju sjajnih odličja.
Na turniru u Splitu sudjelovalo je preko 350 natjecatelja iz preko 20 judo klubova iz Bosne i Hecegovine, Gruzije i Hrvatske.
Od 8 natjecatelja Neretve, osvojeno je 7 sjajnih odličja te 1 peto mjesto.

Zlatnu medalju osvojila je:

– Jelena Ćeško do 44 kg (U12)

Srebrene medalje osvojili su:

-Danis Gološ do 42 kg (U10)
-Dani Hadžić do 42 kg (U12)

Brončane medalje osvojili su:

-Karlo Kljajo do 42 kg (U12)
-Vlado Glavaš do 46 kg (U12)
-Leona Puce preko 52 kg (U12)
-Ivano Doko do 66 kg (U14)

Peto mjesto osvojio je:

-Karlo Marić do 42 kg (U14)

thumbnail_20221210_143001

Sa ovim turnirom klub završava veoma uspješnu sezonu, sezonu u kojoj je ostvario povijesne i velike rezultate. Bravo za sve naše članove koji su branili boje svoga kluba.
Do kraja godine klub još planira održati polaganje za više pojaseve i domjenak za najuspješnije članove kluba, izbor najbolji od najboljih, a onda slijedi mala pauza te ponovno okupljanje i pripreme za nadolazeću sezonu po planu i programu.
Podsjećamo da je klub u 2022.godini osvojio ukupno 159 medalja, od toga 53 zlatne, 42 srebrene i 64 brončane. Također ukupno je osvojeno 12 pehara. Klub je ostvario i zapažen rezultat na državnim prvenstvima, ukupno 10 državnih medalja, te ekipno proglašeni za treću najuspješniju ekipu juniora BiH za 2022.g. sa samo tri juniora. Osvojene su povijesne medalje i na Europskom judo kata prvenstvu u Rijeci gdje su članovi Neretve postali prvaci, viceprvaci i trećeplasirani na EP 2022., te medalje na balkanskom prvenstvu. Plasman na europsko i svijetsko juniorsko prvenstvo na koje na žalost nisu imali mogućnost otići.

Sve u svemu godina iza nas je bila veoma uspješna iako smo u jednom trenutku ostali bez dosta dobrih članova. Klub je nastavio sa radom te dobio nove članove koji se trenutno oblikuju u buduće šampione te se nadamo još boljim uspjesima u budućnosti jer ova generacije dosta obećava. Na nama je da nastavimo kontinuitet te da se i dalje trudimo da napravimo još dobrih sportaša, natjecatelja poput Galića, Vukoje, Ajvaza, Jurića, Jarendića, Jozeljića, Demirovića, Previšića, Vrljića, Knezovića, Džidić, Senkića, Salmanića te mnogih drugih uspješnih osoba koji su prošli kroz naš klub, ističe trener kluba Majo Ćeško.